• desk@ukrainiansurrogates.com
  • +380959017224

Громадянство та проїзні документи

В Україні генетичні батьки у випадках сурогатного материнства зазвичай передають власне громадянство своїм дітям. Іноді це також може бути мати, якщо вона має генетичний зв’язок зі своєю дитиною. Наприклад, жінки, що живуть у США, можуть передати своє громадянство або навіть місце постійного проживання в США своїм дітям, з якими вони мають генетичний зв’язок.

Інший спосіб набуття громадянства – це земля народження. Діти, народжені в Україні, мають право на отримання громадянства України за певних умов.
Коли генетичні батьки – подружжя є законними батьками дитини, і ембріон був запліднений ними з використанням допоміжних репродуктивних технологій та перенесений в тіло іншої жінки – гестаційної сурогатної для виношування, дитина згодом набуває громадянство її батьків – заміжньої пари, як правило, від її генетичного батька, з яким дитина має генетичний зв’язок.

У відповідності до Закону України «Про громадянство України» дитина, яка народилася в межах території України іноземцями, може отримати громадянство України тільки в разі, якщо дитина ще не отримала громадянство її батьків, і якщо ці батьки живуть постійно в межах території України на законних підставах, наприклад, договір оренди житлової нерухомості принаймні на один рік, і не перевищення терміну дозволеного перебування в Україні.

Таким чином, ми повинні застосовувати умови Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, відповідно з яким іноземці та особи без громадянства повинні в’їхати / виїхати з України через пропускні пункти на державному кордоні в разі наявності національного паспорта і візи, якщо інше не вказано в українському законодавстві.

Громадяни тих країн, які уклали міжнародні угоди з Україною про безвізові подорожі можуть в’їхати / виїхати з України з дійсним національним паспортом.

Тому, після того, як батьки отримали свідоцтво про народження, вони повинні звернутися до консульської установи їх країни в Україні, щоб отримати паспорт або проїзний документ дитини, і залишити Україну в повній сім’ї: батько, мати і новонароджені діти, після успішного процесу отримання посвідчення їх країни для своїх дітей.

Для будь-яких запитань або допомоги, будь ласка, телефонуйте:

+380959017224