• desk@ukrainiansurrogates.com
  • +380959017224

Закони про сурогатне материнство в Україні

Чи законне сурогатне материнство в Україні?

Так, сурогатне материнство в Україні є законним, згідно з частиною 2 статті 123 Сімейного кодексу України. Однак в Україні є деякі умови для використання послуг сурогатного материнства. Про це ви можете прочитати нижче.

В Україні генетичні батьки повинні мати певні медичні умови, щоб лікар-репродуктолог призначив їм сурогатне материнство як безплідній парі. Переважно, у списку діагнозів є жіночі хвороби, але також є деякі чоловічі проблеми з фертильністю.

Згідно з українським законодавством, генетичний зв’язок дитини принаймні з одним із передбачуваних батьків є обов’язковим.
Сурогатне материнство в Україні допускається лише одруженим парам, що складаються з чоловіка та жінки.

Переваги сурогатного материнства в Україні досить значні! Переконайтеся самі:

– Комерційне або платне сурогатне материнство дозволяється без обмеження розміру винагороди сурогатного гестаційного носія – сурогатної матері;
– Не потрібно рішення будь-якого спеціального комітету;
– Судовий наказ не потрібен (якщо цього не вимагає країна батьків);
– Подальша процедура усиновлення не потрібна (якщо тільки країна батьків не вимагає цього);
– свідоцтво про народження видається на ім’я генетичних батьків відразу після народження дитини;
– гестаційний сурогатний носій не має права бути законною матір’ю дитини, яку вона виносила під час участі в програмі сурогатного материнства. Тільки генетичні батьки та їх подружжя вважаються законними батьками дитини, народженої від гестаційної сурогатної матері;
– Кожна дитина, яка народилася на території України, має право на отримання громадянства України.

Сімейний кодекс України, який набув чинності 01.01.2004 р. і узаконив гестаційне сурогатне материнство в Україні, роблячи український закон найефективнішим у світі щодо сурогатного материнства та підтримуючи репродуктивні права особи, передбачає наступне:

Стаття 123. Визначення походження дитини, народженої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій

1. У разі народження дружиною дитини, зачатої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, здійснених за письмовою згодою її чоловіка, він записується батьком дитини.

2. У разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружжям в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, батьками дитини є подружжя.

3. Подружжя визнається батьками дитини, народженої дружиною після перенесення в її організм ембріона людини, зачатого її чоловіком та іншою жінкою в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Наступні законодавчі акти регулюють сурогатне материнство в Україні:

– Сімейний кодекс України;
– «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», Закон України від 01.07.2010 р. № 2398/VI;
– «Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» від 18.10.2000 р. № 52/5;
– «Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні», наказ Міністерства охорони здоров’я України № 787 від 09.09.2013;
– «Про громадянство України», Закон України № 2235-III від 18.01.2001;
– «Порядок продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України», Постанова Кабінету Міністрів України № 150 від 15.02.2012.

Для будь-яких запитань або допомоги, будь ласка, телефонуйте:

+380959017224