Побудова сім’ї та виховання дітей, будучи фундаментальною частиною життя, іноді нелегко.
На жаль, безпліддя все ще залишається величезною проблемою для нашого суспільства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 50-80 мільйонів жінок у світі страждають на проблеми безпліддя. Незважаючи на суттєвий прогрес у лікуванні безпліддя, нині не спостерігається тенденція до зниження рівня безплідності, і здається, що майже кожна шоста пара не може завагітніти з тієї чи іншої причини.
Тим не менш, коли все не вдається завагітніти і діагностовано безпліддя, немає ніяких причин потрапляти у відчай, оскільки існує безліч варіантів, доступних через допоміжні репродуктивні технології (ART):
— ЕКО (IN VITRO FERTILIZATION) — одна з найчастіше використовуваних процедур, при якій жіноче яйце і сперма чоловіка з’єднуються в лабораторії поза тілом жінки. По суті, розвиваються і поміщаються в матку жінки від 3 до 5 ембріонів.
— ІКСІ (інтрацитоплазматична ін’єкція): Якщо є питання про здатність сперми запліднювати яйцеклітину, це не є проблемою. ICSI буде виконуватися замість звичайного ЕКЗ, що означає, що яйця і сперматозоїди потім запліднюються в лабораторії шляхом прямого введення однієї сперми в кожне яйце. Через три дні отримані ембріони просто поміщаються в матку жінки мікроскопічною голкою, а не багатьма сперматозоїдами, розташованими близько до зовнішньої сторони яйця, як у ЕКЗ.
— Під час передачі GIFT (GAMETE INTRAFALLOPIAN TRANSFER) жіночі яйця поєднуються з чоловічою спермою в лабораторії і хірургічно вводять її в маткові труби за допомогою лапароскопа. Запліднення відбувається всередині організму, а ембріон — імплантатами природно.
Як і у випадку з GIFT, ZIFT (ZYGOTE INTRAFALLOPIAN TRANSFER) передбачає об’єднання жіночих яєць і людської сперми в лабораторію. Але лікар почекає, поки відбудеться запліднення, щоб помістити ембріони всередину матки жінки.
Незважаючи на те, що ці процедури колись практикувалися, вони рідко використовуються сьогодні, тому що успіх з ЕКО є набагато більшим у середньому.
— Якщо жінка не в змозі завагітніти, гестати і доставити дитину сама, використання гестаційного носія може бути єдиним і найкращим вибором для створення ембріона, біологічно пов’язаного з парою. Цей метод є відомим як ГЕСТАЦІЙНЕ СУДНІЧНІСТЬ. Ембріон зароджується в результаті стандартної програми ЕКЗ і поміщається в матку суррогатної матері, яка буде нести дитину до терміну. Коли дитина народиться, сурогатна мати відмовиться від опіки над дитиною біологічним батькам. Якщо неможливо виробляти ембріон, використовуючи гаметальні клітини обох партнерів через природу їх проблеми з фертильністю, пара може використовувати донорні яйця / сперматозоїди.
Всі ці методи та методики успішно застосовуються в акредитованих українських клініках, що спеціалізуються в області АРТ, відповідно до високих світових стандартів. Водночас українські лікарі зосереджують свою діяльність на спостереженні за вагітністю після ЕКО з метою забезпечення нормального перебігу вагітності та народження здорової дитини.