В Україні на 3.5 млн. Жінок більше, ніж чоловіків, вони складають 53.6% населення з 45 млн. Жителів. Рівень життя в Україні не дуже високий. При цьому в Україні налічується близько 60 000 одиноких матерів, які є найбільш вірогідними кандидатурами на роль сурогатних матерів. Однак, заміжні жінки також можуть брати участь в програмах сурогатного материнства, отримавши відповідне письмове згоду чоловіка. З огляду на повсюдне несприятливий матеріальний стан в Україні, такі випадки непоодинокі, і вони, в свою чергу, дозволяють жінкам, орієнтованим на сімейні цінності, як матеріально підтримати своїх близьких, так і принести щастя сім’ї Потенційних батьків. Однак, матеріальний аспект не є вирішальним фактором у мотивації Сурогатною матері. Значно більшу роль відіграє щире бажання жінки розділити радість вагітності і народження дитини з парою генетичних батьків, а також можливість зробити свій неповторний внесок в їх життя, давши можливість бездітній парі мати власну дитину.
Психологи відзначають, що Сурогатною матері необхідно володіти не тільки фізичним здоров’ям, але і бути психологічно стійкою. Адже дитина, яку вона виношує, стає на якусь частину часткою її самої, і потрібно мати певний настрій і навіть мужність, щоб віддати його Генетичним батькам.
Згідно «Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України №771 від 22.12.2008г., Сурогатною матір’ю може бути повнолітня дієздатна жінка за умови наявності у неї власної здорової дитини, її добровільної письмово оформленої згоди, і при відсутності медичних протипоказань.
Тому потенційні Сурогатні матері проходять повне медичної обстеження, а також психологічну діагностику, щоб підтвердити з відповідність вимогам для участі в програмі сурогатного материнства.
Як правило, Сурогатні матері також перевіряються на предмет відсутності притягнення до кримінальної відповідальності.
Основними джерелами пошуку Сурогатних матерів є особисті контакти з гінекологами, сімейними лікарями, пологовими будинками та іншими медичними фахівцями. Крім того, є місцеві регіональні менеджери, які складають і підтримують бази даних Сурогатних матерів. Регіональні менеджери також допомагають контролювати сурогатну матір під час вагітності, до того як вона переїде на 30-му тижні вагітності в Київ.
Інформація про Сурогатною матері надається у вигляді профілю з фотографією, який містить повну інформацію про її персональних даних, стан здоров’я та результати останніх аналізів.
Сурогатна мати отримує від генетичних батьків щомісячні платежі на покриття витрат і втрати заробітної плати. Вона проходить регулярні огляди у лікаря і здає всі необхідні аналізи. Наші менеджери також відвідують сурогатну матір за місцем її проживання для того, щоб переконатися в дотриманні належного режиму і способу життя.
Програму можна організувати таким чином, що Генетичні батьки особисто будуть підтримувати контакт з Сурогатною матір’ю в період вагітності.
Основна сума винагороди Сурогатною матері виплачується після народження дитини.